Yapay Zeka Derneği Kurucusu Prof.Dr.Ali Serhan Koyuncugil , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Yapay Zeka Derneği’nin hedefi üretim süreçlerine katma değer yaratmaya yönelik yapay zekanın yayılmasını sağlamaktır.Bu hedef doğrultusunda kongre ve uzaktan eğitimlerin yapılacağından bahsetti. Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde Akıllı Şehirlerde Yenilikçilik ve Girişimcilik hakkında konuşmacı olarak yer alan Koyuncugil, Toplumsal Cinsiyet Araştırma Merkezi ile ortak kadın istihdamının arttırılması için bireylere yapay zeka kodlama eğitiminin verileceği bir AB projesinin hazırlık aşamasında olduğundan bahsetti.

Dünyada yerel yönetim konusundaki teknolojik gelişmeleri takip etmek, belediyelerimizin bu gelişmelere uygun yapılanmaları ve hizmet üretmelerine destek olmak ve tecrübe paylaşımını mümkün kılmak amacıyla 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi” düzenlenecektir.

Kongreye, kurucumuz Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Serhan Koyuncugil 16 Ocak 2020 tarihinde bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere konuşmacı olarak katılacaktır.

Yer: Hattuşa Salonu, ATO CONGRESIUM Tarih ve Saat: 16 Ocak 2020 09.30 – 10.20 Konu: Akıllı Şehirlerde Yenilikçilik ve Girişimcilik Web: http://www.belbis.gov.tr/